Aktualności

18 września 2017 roku młodzież Gimnazjum w Waśniowie po raz kolejny odwiedziła Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Uczniowie brali udział w zajęciach pokazowych z chemii oraz fizyki, które były prowadzone przez pracowników naukowych uczelni.
Nauczyciele akademiccy UMCS w zabawny i interesujący sposób, prezentowali różnorodne eksperymenty chemiczne oraz zjawiska fizyczne. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem asystowali podczas „niebezpiecznych” badań z zakresu radioaktywności, reaktywności chemicznej pierwiastków czy oddziaływania fal elektromagnetycznych. Z pewnością pozytywne emocje towarzyszące zajęciom były czynnikiem ułatwiającym zrozumienie
i zapamiętywanie niełatwych zagadnień naukowych. Istnieje możliwość, że tego rodzaju „wstrząs” naukowy pozostawi w ich pamięci ślad w postaci pewnego zasobu wiedzy, a niektórych zmotywuje do rozwijania zainteresowań matematyczno-przyrodniczych.
Wyjazd edukacyjny był połączony ze zwiedzaniem Muzeum na Majdanku.
Wizyta w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym
w Majdanku, gdzie młodzi ludzie bezpośrednio zetknęli się z dowodami zbrodni dokonanej na Żydach podczas II wojny światowej, była niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem. Świadczyły o tym pytania zadawane podczas zwiedzania wystawy dotyczącej holocaustu. Takie doświadczenia są również czynnikiem kształtującym postawy młodych ludzi, którzy powinni wkraczać
w dorosłość ze świadomością, że brak tolerancji i przemoc są zawsze zagrożeniem dla cywilizacji. 

Grupa uczniow w sali wykladowej UMCSZajecia w laboratorium chemicznymZajecia z fizyki

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies)

Zrozumiałem